Sugár17

Elérhetőségek

Parkolási lehetőség

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus finibus turpis eu fringilla convallis. Mauris congue nibh in massa dictum, in porta lacus eleifend. Sed fermentum orci justo, et tincidunt nibh dictum vel.
Edit Template

Alhasi fájdalom

Mi állhat az alhasi fájdalom mögött?

Az alhasi fájdalom számos különböző okból eredhet: a fájdalom jellege, intenzitása és időtartama segíthet a pontos okok meghatározásában. A panaszok nem csupán nőgyógyászati eredetűek lehetnek, ezért érdemes tájkozódni.

Az alhasi fájdalom leggyakoribb okai a következők lehetnek:

 

  1. Menstruációs fájdalom (dysmenorrhea): A menstruációs ciklus során, különösen a ciklus első néhány napján jelentkező fájdalom gyakran az erős méhösszehúzódások miatt alakul ki.
  2. Policisztás petefészek szindróma (PCOS): Ez a hormonális rendellenesség cisztákat okozhat a petefészkeken, ami fájdalmat és menstruációs problémákat eredményezhet.
  3. Petefészek ciszta: a női nemi ciklustól függően okozhat alhasi fájdalmat. A ciszta esetleges kiszakadása (ruptúra) vagy csavarodása igen heves fájdalmat válthat ki.
  4. Méhfibromák (myomák): A méh izomzatában kialakuló jóindulatú daganatok okozhatnak alhasi fájdalmat, különösen, ha a méh szorításával vagy a véráramlás akadályozásával járnak.
  5. Endometriózis: Ez akkor fordul elő, amikor a méhnyálkahártya a méhen kívül, más területeken, például a petefészkeken vagy a hasüregben található, és gyulladást, fájdalmat okozhat, amely gyakran menstruációs fájdalomként jelentkezik.
  6. Méhnyálkahártya gyulladás (endometritis): A méhnyálkahártya gyulladása fájdalmat, fokozott vérzést és egyéb tüneteket okozhat.
  7. Pelvic Inflammatory Disease (PID): A medencei gyulladásos betegség, amely a méh, petefészkek vagy petevezetékek fertőzéses gyulladását jelenti, alhasi fájdalmat, lázat és kóros váladékozást okozhat.
  8. Húgyúti fertőzések (UTI): A húgyúti fertőzések, például hólyaghurut (cystitis) is okozhatnak alhasi fájdalmat, amely gyakran vizelés közben fokozódik.
  9. Irritábilis bél szindróma (IBS): Ez a bélrendszeri rendellenesség gyakran társul alhasi fájdalommal, puffadással, hasmenéssel vagy székrekedéssel.
  10. Hernia: A hasfal vagy a medence izmainak gyengesége miatt kialakuló sérv (például lágyéksérv) fájdalmat okozhat az alhasi területen.
  11. Veseproblémák: A vesekő vagy a vesefertőzés (például vesemedence gyulladás) is alhasi fájdalmat okozhat, amelyet gyakran hátfájás és vizeletürítési problémák kísérhetnek.
  12. Szexuális úton terjedő fertőzések (STD-k): Fertőzések, mint a chlamydia, gonorrhoea, vagy trichomoniasis alhasi fájdalmat, váladékozást és irritációt okozhatnak.
  13. Különböző szervi problémák: Például vakbélgyulladás, vagy vastagbélgyulladás (pl: Crohn betegség)
  14. Bélproblémák: A székrekedés vagy a divertikulózis is okozhat alhasi fájdalmat, különösen a bal oldalon.
  15. Rákos megbetegedések: Bár ritka, a méh-, petefészek- vagy bélrák is okozhat alhasi fájdalmat.

Az alhasi fájdalom többféle okból is kialakulhat, ezért ha a fájdalom tartós vagy súlyos, érdemes szakorvoshoz fordulni a pontos ok megállapítása és a megfelelő kezelés érdekében. Az Esztergomi Sugár17 rendelőben felkészült, tapasztalt nőgyógyász szakorvos áll a páciensek rendelkezésére.

Hogyan történik a Sugár 17 rendelőben a nőgyógyászati vizsgálat?

A vizsgálat egy szakorvosi konzultációval kezdődik, ahol a nőgyógyász szakorvos és a páciens
megbeszélik az esetleges panaszokat, illetve célokat. Ezt követően, függöny mögött, deréktól lefelé
szükséges levetkőzni a vizsgálathoz, majd félülő helyzetben, térdeket felhúzva, ellazultan kell a
vizsgálóágyon elhelyezkedni.

Az esztergomi Sugár17 rendelő kényelmes, diszkrét és színvonalas környezetet biztosít a nőgyógyászati vizsgálat elvégzéséhez. A szakorvos hüvelyfeltárásra alkalmas eszközt helyez a hüvelybe, mely lehetővé teszi, hogy szemrevételezze a méhnyakat, a hüvely boltozatot és a hüvelyfalat. A vizsgálat után ismét konzultációra kerül sor, ahol az orvos tájékoztatja a pácienst a vizsgálat eredményéről, ambuláns lap készül, illetve szükség esetén felírásra kerülnek az alkalmazott terápiához kapcsolódó gyógyszerek.

Kenetvétel esetén a nőgyógyász a méhnyakról vesz mintát, ami minimális vérzést, alhasi feszülő érzést
okozhat. Ez kis kellemetlenséggel járhat, ugyanakkor gyorsan történik.
A kenetvétel után a nyert mintát laboratóriumi vizsgálatra küldjük, ahol a mintában található sejteket
mikroszkóppal elemzik. Az eredménye felkerül az EESZT-be, és emailben is elküldjük Önnek.

Hogyan történik a Sugár 17 rendelőben az időpontfoglalás?

Online, telefonon, vagy akár személyesen is tud időpontot egyeztetni az esztergomi Sugár17 rendelőbe. Amennyiben autóval érkezik, úgy a rendelő udvarán lévő parkolóban kényelmesen, díjmentesen tud parkolni. Ha közösségi közlekedéssel érkezik Esztergomból, vagy az Esztergommal szomszédos településekről, úgy számos buszjárat megállója van 1-2 perces távolságra a Sugár17 rendelőtől.

Kapcsolódó blogbejegyzéseink

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean laoreet faucibus lorem, vel scelerisque risus viverra in.

Rólunk mondták

Scroll to Top