Sugár17

Erős menstruációs vérzés

Milyen betegségek okozhatnak túl erős menstruációs vérzést?

A túl erős menstruációs vérzést, más néven menorrhagiát, többféle tényező okozhatja. Az alábbiakban bemutatjuk, milyen betegségek, problémák okozhatják ezt az erős vézést.

Az erős mensturációs vérzés leggyakoribb okai közé tartoznak:

 

  1. Hormonális egyensúlyzavarok: A progeszteron és az ösztrogén hormonok egyensúlyának felborulása, például a pajzsmirigy problémák, policisztás petefészek szindróma (PCOS), vagy a menopauza körüli változások is okozhatják a túlzott vérzést.
  2. Méhfibromák (myomák): Ezek a jóindulatú daganatok a méh izomzatában alakulnak ki, és gyakran okozhatnak erős, fájdalmas vérzést.
  3. Méhnyálkahártya-betegségek: A méhnyálkahártya megvastagodása (endometrium hiperplázia) vagy a méhnyálkahártya polipok is vezethetnek túlzott vérzéshez.
  4. Méhfal problémák: A méh falának rendellenességei, mint például az adenomiózis, ahol a méhnyálkahártya a méh izomzatában is jelen van, erős menstruációs vérzést okozhatnak.
  5. Véralvadási zavarok: Olyan állapotok, mint a vérzékenység (pl. von Willebrand-betegség), szintén növelhetik a menstruációs vérzést.
  6. IUD (spirál): A réz alapú intrauterin eszköz (IUD) használata esetén is előfordulhat, hogy a menstruáció erősebbé válik, különösen az első hónapokban.
  7. Rákos megbetegedések: Bár ritkán, a méhnyakrák vagy méhrák is okozhat erős vérzést, különösen abnormális vérzést a menstruációs cikluson kívül.
  8. Gyulladásos betegségek: A méh vagy petefészek gyulladása (pl. pelvic inflammatory disease, PID) szintén hozzájárulhat a vérzés mértékének növekedéséhez.

Ha valaki túl erős menstruációval küzd, érdemes nőgyógyász szakorvos segítséget kérni, mivel az erős vérzés nemcsak kellemetlen, hanem komolyabb egészségügyi problémára is utalhat. Forduljon a Sugár17 nőgyógyász szakorvosaihoz és tegyen egy lépést az erős menstruációs vérzés kezelése érdekében!

Hogyan történik a Sugár 17 rendelőben a nőgyógyászati vizsgálat?

A vizsgálat egy szakorvosi konzultációval kezdődik, ahol a nőgyógyász szakorvos és a páciens
megbeszélik az esetleges panaszokat, illetve célokat. Ezt követően, függöny mögött, deréktól lefelé
szükséges levetkőzni a vizsgálathoz, majd félülő helyzetben, térdeket felhúzva, ellazultan kell a
vizsgálóágyon elhelyezkedni.

Az esztergomi Sugár17 rendelő kényelmes, diszkrét és színvonalas környezetet biztosít a nőgyógyászati vizsgálat elvégzéséhez. A szakorvos hüvelyfeltárásra alkalmas eszközt helyez a hüvelybe, mely lehetővé teszi, hogy szemrevételezze a méhnyakat, a hüvely boltozatot és a hüvelyfalat. A vizsgálat után ismét konzultációra kerül sor, ahol az orvos tájékoztatja a pácienst a vizsgálat eredményéről, ambuláns lap készül, illetve szükség esetén felírásra kerülnek az alkalmazott terápiához kapcsolódó gyógyszerek.

Kenetvétel esetén a nőgyógyász a méhnyakról vesz mintát, ami minimális vérzést, alhasi feszülő érzést
okozhat. Ez kis kellemetlenséggel járhat, ugyanakkor gyorsan történik.
A kenetvétel után a nyert mintát laboratóriumi vizsgálatra küldjük, ahol a mintában található sejteket
mikroszkóppal elemzik. Az eredménye felkerül az EESZT-be, és emailben is elküldjük Önnek.

Hogyan történik a Sugár 17 rendelőben az időpont foglalás?

Online, telefonon, vagy akár személyesen is tud időpontot egyeztetni az esztergomi Sugár17 rendelőbe. Amennyiben autóval érkezik, úgy a rendelő udvarán lévő parkolóban kényelmesen, díjmentesen tud parkolni. Ha közösségi közlekedéssel érkezik Esztergomból, vagy az Esztergommal szomszédos településekről, úgy számos buszjárat megállója van 1-2 perces távolságra a Sugár17 rendelőtől.

Kapcsolódó blogbejegyzéseink

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean laoreet faucibus lorem, vel scelerisque risus viverra in.

Rólunk mondták

Scroll to Top