A fejfájás különböző okokból jelentkezhet, és szinte minden ember érintett lehet élete során. A fejfájás lehet elsődleges, amikor maga a fejfájás a fő probléma (ilyen például a tenziós fejfájás vagy a migrén), vagy másodlagos, amikor egy másik betegség tüneteként lép fel (például magas vérnyomás, fertőzés vagy gyógyszer mellékhatása miatt). A fejfájás különböző formái eltérő mértékben és gyakorisággal jelentkezhetnek, és befolyásolhatják az életminőséget, a napi tevékenységeket és a munkavégzést is.
A fejfájás változatos lehet, attól függően, hogy milyen típusú fejfájásról van szó. A tenziós fejfájás gyakran tompa, szorító fájdalommal jár, amely a homlokon, halántékon vagy a nyak hátsó részén érezhető. A migrénes fejfájás jellemzően lüktető, egyoldali fájdalommal jelentkezik, amelyet hányinger, fény- és hangérzékenység is kísérhet. A klaszter fejfájás rendkívül erős, szúró fájdalommal jár, általában az egyik szem környékén jelentkezik.
A fejfájás kezelése függ annak típusától, gyakoriságától és súlyosságától. Az enyhébb fejfájások általában jól kezelhetők vény nélkül kapható fájdalomcsillapítókkal, életmódbeli változtatásokkal (például rendszeres pihenés, hidratáció, stresszkezelés) vagy alternatív terápiákkal, mint a relaxációs technikák és a fizikoterápia. Súlyosabb esetekben, amikor a fejfájás rendszeresen visszatér vagy nem reagál a hagyományos kezelésekre, szakorvosi konzultáció javasolt.
Ha gyakori vagy súlyos fejfájást tapasztal, forduljon bizalommal a Sugár17 szakorvosaihoz, akik segítenek az okok felderítésében és a megfelelő kezelés megválasztásában, hogy Ön ismét teljes életet élhessen!